Impregnacja posadzki betonowej - czym jest, dlaczego warto, cena

Beton to obecnie jeden z najbardziej solidnych i najbardziej wytrzymałych materiałów w budownictwie. Jednak na skutek dużej eksploatacji nawet posadzka wykonana z betonu może po jakimś czasie ulec uszkodzeniom. Nieestetyczne rysy czy pęknięcia sprawią, że całość będzie prezentowała się niezbyt ładnie. Dlatego też warto skorzystać z usług, jakie oferuje firma Regeneracja Posadzek. Od wielu lat specjalizuje się ona w konserwacji oraz impregnacji posadzek wykonanych z betonu. Zebrane wieloletnie doświadczenie oraz duże pokłady wiedzy sprawiają, że ekipa ta doskonale poradzi sobie nawet z najbardziej uszkodzoną posadzką betonową. Ich usługi są skierowane do każdego, kto pragnie, aby posadzka w obiekcie przemysłowym, parkingu podziemnym, fabryce czy też w magazynie prezentowała się tak, jak dawniej.

Impregnacja posadzki betonowej
obrazek prezentujacy

Czym jest impregnacja posadzki betonowej?

Impregnacja posadzki betonowej to niezwykle zaawansowany proces, podczas którego wykonuje się kilka czynności, które mają przywrócić powierzchnię do stanu używalności. Pierwszym krokiem jest dokładne doczyszczenie posadzki za pomocą specjalistycznych środków chemicznych oraz maszyn szorujących. Następnie całość osusza się i nakłada się od jednej do trzech warstw impregnatu. Ostatnim etapem konserwacji jest polerowanie posadzki przy pomocy polerki wysokoobrotowej, co nadaje betonowi twardości oraz błysku.

Impregnacja posadzki betonowej — dlaczego warto?

Impregnat, który zostanie nałożony przez profesjonalistę, wnika głęboko we wszystkie warstwy betonu, tym samym wypełniając drobne pęknięcia, pory betonu, a także wszelkie uszkodzenia powstałe w trakcie eksploatacji. Nie są to jednak jedyne zalety tego zabiegu. Co bardzo ważne, posadzka betonowa staje się bardziej odporna na gwałtowne wahania temperatur oraz na różnego rodzaju opady atmosferyczne i niekorzystne warunki pogodowe. Zwiększa się również odporność posadzki na ścieranie, ponadto impregnacja nadaje specyficzny połysk, który sprawia, że całość prezentuje się bardzo estetycznie. Zabieg ten pozwala również wzmocnić ogólną strukturę betonu i zmniejszyć jego skłonność do wchłaniania cieczy. Impregnacja betonu, która jest oferowana przez Regenerację Posadzek, pozwoli zachować beton w idealnym stanie na długie lata.

Ile kosztuje impregnacja posadzki?

Impregnacja posadzki to usługa, z której słynie firma Regeneracja Posadzek. Czynność tę powinno przeprowadzić się w każdym miejscu, gdzie obecna jest posadzka wykonana z betonu, niezależnie, czy jest nowa, czy też ma już swoje lata. Regularna konserwacja, wykonana przez doświadczoną i wykwalifikowaną ekipę, pozwoli zachować właściwości betonu i zachować jego strukturę. Również cena takiego zabiegu, bardzo korzystna i konkurencyjna sprawia, że warto jest sięgnąć po taką usługę. Klient otrzymuje w cenie wsparcie doświadczonych pracowników, którzy dzięki wykorzystaniu specjalistycznych środków chemicznych oraz nowoczesnych narzędzi sprawią, że posadzka będzie wyglądała tak, jak dawniej. Za ceną idzie również najwyższa jakość usług, jakie oferuje Regeneracja Posadzek, co potwierdzają także opinie zadowolonych użytkowników.